Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

PASİNLER AĞAÇ DİKİMİ SONLANDI. KAMPANYAYA ÖNCÜLÜK EDEN ENGİN GÖNDE AÇIKLAMADA BULUNDU

.

HASANKALEMİZ’E FİDAN KAMPANYASI AÇIKLAMASI:

Sevgili Pasinler Lisesi 1983 Mezunları Watsap Grubu Dostlarım,

Saygıdeğer Hasankaleli Hemşehrilerim.

Fidan kampanyamızı çok şükür yüzümüzün akıyla tamamladık.İtiraf edeyim ki benim şahsen umduğum kadar maddi destek olmadı. Toplanan yaklaşık 50.000 TL’nin yarıdan fazlasını grup üyesi arkadaşımız Avukat Sedat Aksakal ve Eyüpsultan Erzurum Dernek Başkanı Cahit Özaslan karşıladı.

Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.

Fakat manevi destek ve kabul beklediğimizin çok çok üstünde oldu. Hasankaleli Hemşerilerimiz bu kampanyayı çok hoş bir heyecanla karşıladılar. Özellikle Hasankale’de yaşayan kardeşlerimizin gerek tek tek, gerekse okul, mahalle, site olarak yeterince karşılayamadığımız fidan talepleri buruk bir sevinç oluşturdu.

Ağaçlarımız yetmedi, paramız yetmedi, ama bu talepler ve kabul görme bizi umutlandırdı. Demek ki fidanlarımıza iyi bakılacak. Demek ki böyle bir ihtiyaç varmış. Seneye talep olur ve daha geniş katılımlı bir kampanya daha yaparız diye umutlandık. Daha güzeli, naçizane örnek oluruz, başka Dostlar da benzer çalışmalar yaparlar diye umutlandık...

Bu kampanya sırasında şükranla bahsettiğim destekler yanında küçük olumsuzluklar da yaşandı. Fiyasko umanlar oldu, zan altında bırakmak isteyenler oldu. En güzel cevabı şimdi aldılar diye düşünüyorum. Özellikle bizi zan altında bırakmak isteyenlere fırsat vermemek ve destek verenlere hesap vermek adına kısa bir özeti yazımın sonunda paylaşıyorum. İmzalı belgeler, teslim tutanakları, banka dekontları bizde saklıdır.

Bu vesileyle izninizle şahsım ve Pasinler Lisesi 1983 Mezunları adına şükranlarımı, Hasankalemiz adına minnetlerimi sıralamak istediğim kişiler var:

- Watsap grubumuzun kurucusu Nizamettin Kırtepe ve hareketlenmesinde çok emeği geçen Kemal Gör’e bizi bir araya getirdikleri için,

- Sınıf Arkadaşım Gül Beyaztaş Karaca’ya fikir analığı için,

- Grubumuz üyesi tüm Dostlara kampanyamıza katkıları ve varlıkları için, ( İyi ki varsınız.)

- Tacettin Bahşi ve Fetullah Çuhacı’ya bizzat yerinde verdikleri emekleri için,

- Dostum Orman Mühendisi Selami Öksüz’e kampanyanın her aşamasında verdiği teknik ve ayrıca şahsi desteği için,

- Bursa Pasinler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Dikbıyık ve Baba Dostum Ensar Şahiner’e özellikle yasal düzenleme ile ilgili katkıları İçin,

- Baba Dostum Osman Toraman’a şahsi desteği ve Erdef TV’deki yayınlarıyla verdiği destek için,

- Hikmet Ergün’e verdiği sosyal medya desteği için,

- Belediye Başkanımıza verdiği lojistik destek ve ağaçlarımızı kabul ettiği için,

Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ayrıca Burada anamadığım, hatırlayamadığım, az çok demeden para gönderen, maddi-manevi katkıda bulunanlardan da Allah razı olsun.