Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

GÜRSU TRAFİK EKİPLERİ KONTROL YAPTI BROŞÜR DAĞITTI

Bursa'nın Gürsu İlçesinde Trafik Haftası nedeniyle Gürsu Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri sürücülere trafik kurallarının önemine ilişkin broşür dağıttı.

ENVER GÜLER

BURSA  / UHA -  Her yıl 2. 8  Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası, bu yıl korana virüs önlemleri ve tedbirleri nedeniyle sınırlı bir şekilde kutlanıyor.
Gürsu  İlçe Emniyet Müdürlüğü  Trafik  ekiplerince gerçekleştirilen uygulama noktalarında yapılan kontrollerde , durdurdukları sürücülere ve araçta bulunan kişilere dikkat çekmek ve duyarlılık oluşturmak maksadıyla cep telefonu ve araç kullanmamaları konusunda bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Ayrıca yaya geçitlerinde hafta boyunca değişik saatlerde gerekli kontroller yapılarak vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı.
Trafik polisleri vatandaşları trafikte kurallara uymalarını, emniyet kemeri takmalarını ve aynı zamanda korana virüs salgınından dolayı evde kalmalarını zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundular.

Trafik haftası etkinlikleri kapsamında Gürsu Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince ana sınıflarda eğitim  verilip  broşür ve çeşitli promosyonlar hediye edildi.