Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

ÇOK ŞÜKÜR PASİNLERE ÜÇÜNCÜ KAPLICAYI YAPTIK

Haber Hakimiyet Genel Yayın Yönetmeni Enver Güler’in hazırlayıp sunduğu “Gönül Penceresinden” programının bu haftaki konuğu Pasinler Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Dölekli oldu.

ENVER GÜLER / REFİK TEKİN

ERZURUM / HAKİMİYET  - Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli hayata geçirdiği hizmetleri ve seçimin ardından ilçede gerçekleştirmeyi planladığı ve termal turizme kazandırmak istediği  projeleri anlattı. 2  yıllık görev süresini değerlendiren Başkan Dölekli, merak edilenleri tek tek açıkladı.

“Erzurum’un sayfiye alanı olmak istiyoruz”

Görev süresi boyunca Pasinler’de gerçekleştirdiği çalışmaları ve hayata geçirmek istediği projeleri aktaran Başkan Dölekli, şunları söyledi: “Öncelikle Pasinler’e geldiğimizden beri sürekli Pasinler ileriye doğru gitmeye başladı. Pasinler Termal kaynaklara dayalı kaplıca ilçesidir. İki bin yılında o dönemin Belediye Başkanı tarafından sıcak termal kaynaklı su çıkarılmış ve vana içerisine alınmıştı. Ne yazıkki sondaj vurularak çıkarılan bu sular 20 yıldır kaderine terk edilmiş bir vaziyetteydi. Öncelikle termal kaynaklar bakımından zengin olan ilçemizde büyük ve küçük kaplıca olmak üzere iki tane kaplıca vardı. Birde kaderine terk edilmiş atıl durumda olan turistik kale otelimiz vardı. Turizm potansiyeline hazırlanan ilçemizde ne yazıkki konaklama olarak bir mekan ve bir otel yoktu. Yönetim olarak Turistik oteli acil olarak bakıma alarak restorasyon çalışmalarını başlattık, Yüzme Havuzu, Aile kabinleri ve konaklama odaları başta olmak üzere gözden geçirdik şuanda Pandemi dolayısıyla açılışını yapamadık inşallah en kısa zamanda müşterilerine hizmet verecek günü bekliyoruz.


TURİZM POTANSİYELİNE UYGUN ÜÇÜNCÜ KAPLICAYI YAPTIK

İlçemizde yıllardan beri Büyük ve Küçük olmak üzere iki tane kaplıcamız vardı. Küçük kaplıca devamlı erkeklere, Büyük kaplıcada sabah saat 10 dan saat 17. Ye kadar bayanlara diğer saatler ise erkeklere hizmet veriyordu. Hasankaleli hemşehrilerimiz ve kaplıcalara gelen misafirlerimiz hizmetlerin en güzeline layıktır düşüncesiyle son derece modern yüzme havuzları, Aile yüzme kabinleri niteliğini taşıyan bir kaplıca temelini attık şükürler olsun kaplıcamız bitti son aşamalarını yapıyoruz inşallah en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz ve Hasankalemiz üçüncü modern kaplıcasına kavuşmuş olacaktır.” dedi